LPO Arkitekter hadde en utdatert publiseringsløsning, og vi var med på å sikre en god overgang til det mer fremtidsrettede Craft CMS. Vi har også utviklet et spesialtilpasset temaside-verktøy for å skreddersy kreative storytelling-artikler for å presentere prosjekter digitalt.
Det dukket opp behov for mer kreativ utfoldelse i form av såkalt "Digital Storytelling", hvor man gjennom bruk av spesialtilpassede "innholdsmoduler" kan sette opp artikler / fremvisninger av prosjekter på mer kreative måter enn tidligere. For å få dette på plass måtte vi først ta tak i det som viste seg å være et utdatert publiseringssystem først.
lpo.no lå tidligere på et publiseringssystem kalt Perch CMS. Dette var dessverre blitt inaktivt de siste årene, og utfordringer begynte å vise seg i både brukervennlighet, sikkerhet og videreutviklingsmuligheter. Vår anbefaling for veien videre var å endre over til Craft CMS. Dette var vår anbefaling både fordi Craft har veldig god og bred støtte blant andre byråer og leverandører i Norge og ellers i verden, samt at teamet bak produktet er veldig tydelige i sine planer og fokus for veien videre. De utvikler i et jevnt tempo, og har et solid team bak produktet. Samtidig fokuserer de på områder vi mener er riktig i dagens marked – universell utforming, sidehastighet, sikkerhet og ikke minst fleksibilitet for veien videre.
Etter overgangen til craft CMS er brukeropplevelsen i administrasjonspanelet vesentlig forbedret, samt at sidehastighet og struktur er mye ryddigere organisert. I bunn av systemet ligger også GraphQL og muligheter for hodeløst publiseringssystem på sikt, slik at et eventuelt redesign på sikt er særs fleksibelt hva gjelder valg av teknologi.
Nå som ny nettløsning er oppe og står, kommer det til å skje mye spennende på lpo.no i tiden fremover. Blant annet jobbes det for tiden med videre forbedring av sidehastighet, seo og universell utforming. Alle tre er allerede på gode nivåer, men vi stopper ikke av den grunn. Som en tett samarbeidspartner med LPO ser vi alltid etter forbedringsmuligheter. Gode digitale løsninger krever jevnlig oppfølging, det tar vi oss av.
2021
Vi har fullstendig redesignet Kastel Shoes sin nettbutikk i Shopify. Den nye siden er et resultat av flere måneders langt tett samarbeid, hypoteser og diskusjon, og er ikke bare visuelt og teknisk oppdatert, men også fullstendig endret fra engelsk til norsk innhold. Vi er veldig stolte av resultatet!
2021
Joico er bygget på Craft CMS, med topp moderne SEO-verktøy som SEOMatic, samt optimaliserte nettsider for sidehastighet. Joico har mye bilder på sin nettside, så bruk av riktige formater og riktig lasting av de er essensielt for å oppnå gode resultater hos søkemotorer.
Stig Taftø
Daglig leder
Mobil 93028905
E-post stig@vasser.no